تفاوت خدمات ما با پلتفرم های رزومه ساز

مقایسه رزومه سازها و دارالترجمه ها با خدمات رزومه نویسی ما (به زبان ساده)

بیشتر کسایی که قصد ساخت رزومه انگلیسی (یا بین المللی) برای مهاجرت دارن بدلیل 1-عدم آشنایی با اصول و استانداردهای رزومه نویسی 2- عدم آگاهی نسبت به مزایا و معایب پلتفرم های رزومه ساز انگلیسی آنلاین 3- گمنام بودن فریلنسرها و مراکز متخصص رزومه نگاری بین المللی 4- منفعت گرایی و ادعاهای دروغین وبسایتهای رزومه ساز انگلیسی آنلاین و… این افراد ناخودآگاه ترغیب میشن تا از قالبهای آماده و رزومه سازهای آنلاین رایگان و یا پولی استفاده کنن که بر اساس تحقیقات پژوهشگران بریتانیایی این کارشون در نهایت منجر به این میشه که حتی دعوت به مصاحبه شغلی هم نمیشن. (گرفتن جاب آفر پیشکش) اگر عجله دارید میتوانید روی هرکدام از سرفصلهای زیر کلیک کنید تا مستقیم به مبحث مربوطه هدایت شوید.

چرا رزومه سازهای آنلاین مناسب رزومه مهاجرتی نیستن؟

خیلی از افرادی رو میشناسیم که توی حیطه کاری خودشون حرفه ای و متخصص هستن اما زمانی که رزومه کاری برای شرکتهای خارجی میفرستن حتی به مصاحبه استخدامی هم دعوت نمیشن! و این موضوع باعث تعحب و حیرت خودشون و اطرافیانشون میشه. چرا این اتفاق میافته؟ آیا این افراد به اندازه کافی دانش و یا تجربه نداشتن؟

باید بگم که مشکل، نداشتن مهارت و تخصص نیست؛ مشکل اینجاست که این متخصصین، کار رزومه نویسی شغلی شونو به افراد ماهر رزومه نویس نمیسپارن و فقط میخوان در کمترین زمان ممکن، صرفا از سر تکلیف رزومه ای ساخته و ارسال کنن! بهمین خاطر از سایتهای رزومه ساز آنلاین و قالب های انگلیسی رایگان استفاده میکنن. مشکلات اساسی رزومه های ساخته شده با رزومه سازهای انگلیسی آنلاین :

به سطل زباله کامپیوترها منتقل میشن

واحد منابع انسانی اغلب کمپانی های خارجی از سیستم ATS برای اسکن و آنالیز محتوای رزومه و CV ها استفاده میکنن و جالبه بدونید که 99.99% رزومه های ساخته شده با پلتفرم‎های رزومه ساز انگلیسی آنلاین حتی بدست کارفرما نمیرسه چون همون ابتدا توسط سیستم ATS ریجکت و حذف میشن.

این سیستم بصورت خودکار رزومه هایی که محتوای اونها سنخیتی با keyword های از پیش تعریف شده مختص اون سمت شغلی نداشته باشه رو سریع شناسایی و ریجکت میکنه. (اطلاعات بیشتر راجع به سیستم ATS)

اغلب افرادی که برای ساخت رزومه انگلیسی به این پلتفرم‎های رزومه ساز آنلاین مراجعه میکنن، متاسفانه فقط سعی میکنن صرفا رزومه‎هایی فانتزی و شکیل بسازن اما بدلیل اینکه با تکنیکهای رزومه نویسی و سیستم ATS آشنا نیستن، ناآگاهانه یک رزومه با محتوای ضعیف آماده میکنن و به کمپانی های خارجی ارسال میکنن!

خیلی تابلو هستن

مدیران و کارمندان منابع انسانی کمپانی هایی که از سیستم ATS استفاده میکنن و بصورت manual رزومه‎ها و CV ها بررسی میکنن، روزانه ‌‌‌‌با رزومه های خیلی زیادی سر و کار دارن و خیلی سریع و براحتی متوجه میشن رزومه ای که در دست دارن، آیا توسط یه رزومه ساز آنلاین انگلیسی ساخته شده؟ یا بصورت تخصصی و منحصربفرد نگارش و تنظیم شده.

کارمندان منابع انسانی کمپانی های خارجی رزومه های انگلیسی ساخته شده با رزومه سازها رو معمولا تایید نمیکنن چون بر این باور هستن که: کسانی که از رزومه های با قالب آماده استفاده میکنن افرادی تنبل و بی انگیزه ای هستن که مسئولیت پذیر نیستن و فقط میخوان صرفا از سر تکلیف کاری رو پیش ببرن. فرق زیادی هست بین کسانی که برای هر کلمه از رزومه ساعتها برای ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای فکر میکنن با کسانی که در اینترنت سرچ کرده ان و دنبال دست و پا کردن چند دقیقه ای یه رزومه انگلیسی آماده و مجانی بودن.

پس زمان 6 ثانیه ای که کارفرماها روی رزومه ها میزارن (تعجب نکنید. درسته. کارمندان منابع انسانی نهایتا 6 ثانیه روی رزومه شما وقت میزارن : منبع ) اگر متوجه بشن که با یه رزومه با قالب آماده طرف هستند معمولا ریسک نمیکنن و ترجیح میدن رزومه رو ریجکت کنن.

دیزاین و ساختار غیراصولی

هیچ کدوم از ما نمیدونیم این رزومه های قالب آماده رو چه کسی و با چه استانداردهایی طراحی و منتشر کرده؟! فقط اینو میدونیم که این رزومه ها قابل مقایسه با کار رزومه نویسان حرفه ای نیستن و برای اینکه این موضوع رو کاملا درک کنید کافیست یک نمونه از هرکدوم رو انتخاب و باهم مقایسه کنین. مسلما بین کاری که روزها براش وقت و انرژی گذاشته میشه و کاری که تنها در عرض ده دقیقه ساخته میشه فرق زیادی وجود داره.

اگه نگاهی به رزومه های ساخته شده با پلتفرم‎های رزومه ساز انگلیسی کنید براحتی متوجه میشید که اینجور رزومه ها اسکلت بندی محتوایی و گرافیک پیش پا افتاده و غیر استانداردی دارن :

فقر محتوایی

اکثر کسایی که از رزومه سازها و قالبهای آماده استفاده میکنن آشنایی کافی با اصول رزومه نویسی و مکاتبات اداری ندارن و هر محتوایی که به ذهن شون برسه مینویسن. دقت داشته باشید که ساخت رزومه انگلیسی با کمک رزومه ساز آنلاین معمولا فقط برای استخدام شدن توی شرکتهای داخلی بدرد میخوره چون اغلب کارفرماهای ایرانی روی محتوای رزومه ها سخت گیر نیستن. اما اگه قصد مهاجرت داشته باشید و بخواید وارد یکی از کمپانی های معتبر خارجی بشید، ورق برمی گرده و باید حسابی روی رزومه یا CV تون وسواس بخرج بدید چون برگ برنده مهاجرت شما همین رزومه ای هست که اپلای میکنید.

چرا دارالترجمه ها و مترجمین نمیتونن رزومه مهاجرتی تخصصی نگارش کنن؟

مترجمان چیزی رو ترجمه میکنن که خودتون نوشتید پس این فکر که محتوای رزومه فارسی تون ترجمه بشه تا ازش بتونید برای اپلای استفاده کنید، فکر درستی نیست. مترجمان رزومه نویسان ماهری نیستن چون با اسلوب و قواعد و علم روزمه نویسی آشنایی ندارن و نهایت کاری که برای شما انجام میدن ترجمه متون رزومه فارسی شما و جستجو در اینترنت برای دانلود قالبهای آماده و شناسایی keyword های تخصصی مرتبط با شغل و یا رشته تحصیلی شماست.

پلتفرمهای رزومه ساز آنلاین به چه دردی میخورن؟

رزومه های انگلیسی ساخته شده با رزومه ساز انگلیسی آنلاین معمولا برای استخدام شدن در داخل کشور به کار میان و اگر کسی هدفش صرفا اشتغال در شرکتهای معروف و باکلاس داخل کشور باشه، استفاده از رزومه سازها و قالبهای آماده رو توصیه میکنم. اما اگر قصد جدی برای مهاجرت شغلی یا تحصیلی دارین و یا اینکه فریلنسر هستین و میخواین پروژه های بین المللی انجام بدید، توصیه میکنم حتما از رزومه نویسان ماهر کمک بگیرید چون هر اشتباهی هرچند کوچیک در رزومه، میتونه شما رو از رویا و هدفتون دور کنه پس باید در این راه بی عیب و نقص عمل کنید.

بعبارتی بهتر

خدمات رزومه نویسی تخصصی و پلتفرم رزومه ساز آنلاین ما، هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند و شما بسته به شرایط و اهدافی که دارید، می‎بایست یکی از این دو را انتخاب کنید.

برای اغلب شرکتهای داخلی در پست‎های شغلی entry-level و mid-level ( تکنسین و کارشناسان تازه کار و نیمه حرفه ای انواع مشاغل ) می‎توانید از رزومه ساز آنلاین استفاده کنید اما برای استخدام در مراکز و شرکتهای تراز اول داخلی در پست‎های شغلی مدیریت (manager)، کارشناس ارشد (expert) و متخصص (specialist)، استخدام در سازمان‎های دولتی و کمپانی‎های معتبر اروپایی، استرالیایی و امریکایی، اپلای تحصیلی برای دانشگاه‎های معتبر خارجی، می‎بایست به فکر ساخت رزومه حرفه ای مطابق با استانداردهای بین المللی و سازگار با سیستم ATS باشید.

رزومه نویس ماهر دقیقا چیکار میکنه؟

خیلی افراد بعد از مسافرت به کشور مورد نظرشون (دقیقه 90 !!) برای پیدا کردن کار متوجه میشن که داشتن یک رزومه بین المللی حرفه ای ضروری هست و مجبور میشن توی همون کشور هزینه زیادی برای ساخت رزومه حرفه ای بین المللی بپردازن که این هزینه ها معمولا از 100 دلار شروع میشه که برای یه رزومه، هزینه سنگینی هستش (با توجه به مقدار درآمدهای ناچیز ما ایرانی ها نسبت به شهروندان اروپایی، کانادایی و امریکایی و استرالیایی).

مثلا اگر میخواید از این قیمتها مطلع بشید کافیه در گوگل resume writing services رو جستجو کنید و وارد سایتهای خدمات رزومه نویسی خارجی بشید. اگر میخواید با کمترین هزینه این کار انجام بشه میتونین از خدمت رزومه نویسی ما استفاده کنید.

کاری که رزومه نویس ماهر انجام میده

● تحقیقات مفصلی از بازار کار و شرایط موجود در کشور مد نظر شما و همچنین کمپانی ای که قراره براش رزومه اپلای کنید انجام میده و این تحقیقات رو در رزومه ای که نگارش میکنه لحاظ میکنه.
● تمام توانایی های شما رو با جزئیات و بر اساس واقعیت بیان میکنه.
● رزومه رو کاملا منحصر به فرد و حرفه ای طراحی و دیزاین میکنه و برای اینکار از گرافیست متخصص استفاده میکنه.
● محتوای رزومه رو مطابق سیستم ATS تنظیم میکنه.
● و از همه مهم تر اینکه شما رو برای یک مصاحبه استخدامی آماده میکنه و نکات لازم رو بهتون گوشزد میکنه.